چهارشنبه، ۸ مرداد ماه ۱۳۹۳

«خط خطی» به روزنامه‌فروشی‌ها آمد

کد خبر: 9584 | ۱۱ آذر، ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۶ ب.ظ

هجدهمین شماره از ماهنامه طنز و کارتون «خط خطی» با آثاری از طنزپردازان و کاریکاتوریست‌های مطبوعات کشورمان منتشر شد و به روزنامه‌فروشی‌ها آمد.

به گزارش«نمک نیوز»، در این شماره از مجله خط خطی، اعضای جدیدی به تصویریه و تحریریه این نشریه پیوسته‌اند. به این ترتیب کامبیز درم‌بخش با یک صفحه کارتون استریپ ویژه، در این مجله مطلب و اثر دارد. یکی از گزارش‌های این نشریه، مطلبی تحریری و تصویری از نمایشگاه مطبوعات امسال است. طرح جلد این شماره خط خطی هم کاریکاتوری در مورد کمبود فراوان دارو در کشور به قلم علی درخشی است.

 «به خانه برمی‌گردی»، «افشای آبشخور جریان شبه بُزی»، «راه‌های چیزکردن»، «طرح سوال»، «همه انحرافات من»، «پربودن عریضه»، «علاف، بی‌کار، می‌چرخیم»، «کانادا پر»، «آذرماهی‌ها بخوانند»، «همه از نسل سوخته‌اند» و «تذکره عادل فردوسی‌پور» عنوان برخی از مطالب این مجله هستند.

 برخی دیگر از عناوین مطالب این شماره خط خطی هم عبارت‌اند از: «آلیسا آلیسا جینگیلی آلیسا، هی»، «بازی با زنجیر چرخ و تجهیزات کامل»، «جدالی پرتغالی»، «جام حذفی»، «طرز ساخت سریال»، «چه خبر از دکه»، «سینمای کاغذی»، «وودی آلن و کمد جادویی‌اش»، «تذکره امین حیایی»، «چوپان دروغگو»، «در جشنواره چه جشنواره‌ای بود»، «آنجا که صفا هست»، «هرکسی از سوء ظن خود شد یار من» و «توضیح درباره توزیع».

 کیارش زندی مدیرمسئول این نشریه در ابتدای این شماره، در مقاله‌ای با عنوان «استاده‌ام چو شمع، مترسان زکاغذم!» نوشته است: از حق نگذریم، انتشار خط‌خطی، شوخی شوخی برای‌مان خیلی جدی شده است. آن‌قدر جدی شده است که حتی اگر دولت‌مردان، کلیه مایحتاج فرهنگی مانند: انواع لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار را اقلام لوکس و غیرضروری اعلام فرموده و ارز و طلش را باهم قطع کرده باشند و وارداتش را از بیخ متوقف سازند، ما به کار خود ادامه می‌دهیم. اگر برای ما آب و نان ندارد، برای شما، نمک که دارد. پس می‌مانیم به حرمت نان و نمک!

 فاضل ترکمن، محمد جاوید، شهاب جعفرنژاد، نازنین جمشیدی، مهیار چاره‌جویی، حسام حیدری، فریور خراباتی، حسام دادحواه، کامبیز درم بخش، علی دریاکناری، نادر رجمانی، جمال رحمتی، محمدعلی رمضانپور، کیوان زرگری، ارمغان زمان‌فشمی، هاجر زمانی، آیدین سیارسریع، نوید شریفی، علی شوش، شهرام شهیدی، شاهین شهبازی، محمد صفاجویی، سلمان طاهری، مهدی طوسی، محمدرضا عالی‌پیام، پوریا عالمی، نسیم عرب‌امیری، مهدی عزیزی، بهاره عسگری، جواد علیزاده، احمدرضا کاظمی، کوروش کهبازی، علی کیان مهر، علی کیانی امین، مرتضی لطفی، فیروزه مظفری، سید حمید مرعشی، الهه ملک محمدی، امین منتظری و … تعدادی از روزنامه‌نگاران و کاریکاتوریست‌هایی هستند که مطالب و کارتون‌هایشان در این شماره خط خطی چاپ شده و در انتشار آن همکاری داشته‌اند.

ماهنامه خط خطی با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی کیارش زندی چاپ می‌شود.علی درخشی، نیما دهقانی، سوشیانس شجاعی فرد و مسعود مرعشی هم شورای دبیران این مجله را تشکیل می‌دهند.

هجدهمین شماره مجله «خط خطی» با ۶۸ صفحه تمام رنگی و با قیمت ۳ هزار تومان به روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها آمده است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • پربیننده‌ترین‌ها

 • آخرین مطالب

 • «نمک‎سنجی»

  چطوری هوای تهران پاک خواهد شد؟

  نمایش نتیجه

  Loading ... Loading ...
 • دیگر رسانه ها

 • خبرنامه

  نمک نیوز را در ایمیل خود دریافت کنید

 •