شنبه، ۴ مرداد ماه ۱۳۹۳

انواع احساس تکلیف؛ از مزمن و پیمانکاری تا پسته‌ای و کاذب!

کد خبر: 11698 | ۲۸ فروردین، ۱۳۹۲ - ۳:۰۰ ب.ظ

  به میمنت و مبارکی صف افرادی که دارند احساس تکلیف می‌کنند هر روز درازتر می‌شود. با این حساب هیچ بعید نیست ما هم در حال احساس تکلیف کردن باشیم اما چون با این احساس آشنا نیستیم آنرا پای احساس گرسنگی یا خواب‌آلودگی و… بگذاریم و از غافله عقب بمانیم. برای اینکه این اتفاق نیفتد در زیر انواع احاس تکلیف را معرفی می‌کنیم تا اگر شما هم دچارش بودید سریع اعلام کاندیداتوری کنید:

 احساس تکلیف مزمن:

 این نوع احساس تکلیف چندین سال است که همراه احساس تکلیف کننده است تا جایی که وقتی با هم راه می‌روند، از دور نمی‌توان تشخیص داد کدامشان احساس تکلیف است و کدام احساس تکلیف کننده.

 برای اینکه احساس تکلیف شما در این دسته قرار بگیرد حداقل باید سابقه‌ای ۱۲ ساله داشته باشد! اگر کمتر از آن بود سراغ دسته‌های دیگر احساس تکلیف رفته و اگر بیشتر از آن بود خود را به پزشک اعتماد بنفس معرفی کنید!

 احساس تکلیف پیمانکاری:

 این نوع احساس تکلیف در بسیاری از مواقع اصلا علائم ظاهری ندارد تا جایی که ممکن است فکر کنید اصلا احساس تکلیف ندارید، در حالی که این پیمانکاران شما هستند که احساس تکلیف می‌کنند! آنها که در احساس تکلیف شما در ۸ سال قبل کلی احساس فشار در جیب خود کرده و با تمام پروژه‌هایی هم که در این هشت سال گرفته‌اند(مانند جدول کشی، فضای سبز، تعویض پلاک خانه‌ها، سنگفرش پیاده روها و…) این احساس فشار مرتفع نشده است، به شدت احساس تکلیف می‌کنند که شما کاندیدای ریاست جمهوری شوید.

 به احساس تکلیف آنها توجه کنید فقط حواستان باشد که این توجه باز هم به قیمت افزایش احساس فشار در جیب آنها خواهد بود ها!

  احساس تکلیف شکست وحدتی(فورانی):

 این احساس تکلیف در واقع حاصل احساس تکلیف‌های فروخورده در سالهای قبل –تقریبا یک سال قبل!- است. شما که در یکسال قبل همه را به وحدت توصیه کرده و بر لزوم احساس تکلیف نکردن تاکید می‌کردید، حالا به یکباره احساس تکلیف‌دانیتان پر شده و فوران کرده و دیگر کسی جلو دارش نیست.

 برخی احساس تکلیف شناسان ای نوع را با نام شکست وحدتی –بر وزن شکست عشقی- هم می‎‌شناسند. بر این اساس آدم وقتی می‌بیند که همه افرادی که با آنها وحدت کرده بودید احساس تکلیف کرده‌اند، همان احساس تکلیف‌دانی مذکورتان دچار شکست شده و با شعار مگه من چیم کمتره؟! کلی احساس تکلیف فوران می‌کند!

 احساس تکلیف پسته‌ای

 این احساس تکلیف از پرخوری بیش از حد پسته ناشی می‌شود. سالهاست که کارشناسان تغذیه تاکید دارند که افراد قبل از خواب زیاد غذا نخورند اما برخی خانواده‌ها که اصولا جز خوردن کار دیگری ندارند، به این توصیه عمل نکرده و لذا دچار احساس تکلیف می‌شوند. این نوع احساس تکلیف موجب می‌شود که فرد مورد نظر کشور را مال خودش (یا پدرش، خیلی فرق ندارد!) بداند.

 این احساس تکلیف یک نوع پیشرفته‌ای هم دارد که از خوردن بیش از حد پسته آنهم با پوست ناشی می‌شود! فرد احساس تکلیف کننده در این حالت شدیدا احساس تکلیف می‌کند که علاوه بر کشور، مردم کشور را هم مال پدرش بداند!

  احساس تکلیف سری و موازی!

 در احساس تکلیف سری، چند نفر به صورت سری با هم احساس تکلیف می‌کنند. در این نوع، احساس تکلیف هر کدام از این افراد موجب احساس تکلیف نکردن بقیه می‌شود. برخی افراد که در انتخابات اخیر گفته‌اند اگر فلانی کاندیدا شود انصراف می‌دهند از این دسته‌اند.(برای شناخت «فلانی» به بخش « احساس تکلیف پسته‌ای» مراجعه کنید!)

 در احساس تکلیف موازی، چند نفر به صورت موازی با هم احساس تکلیف می‌کنند. احساس تکلیفهای این افراد اگرچه ممکن است با هم ائتلاف کنند، اما در هر صورت همه آنها کاندیدا خواهند شد و احساس تکلیف هر یک از آنها به هیچ وجه مانع از احساس تکلیف بقیه نخواهد شد! ائتلاف‌های (۱۱+۸) و (۵+۳/۵) و… از این دسته‌اند.

 احساس تکلیف کاذب

 نه! یک نگاه به دور و برتان کنید؛ به نظرتان این مردم دارند به چه چیزی می‌خندند؟! آفرین… بروید بیرون و در را هم پشت سرتان ببندید!

نوشته محمد رضا شهبازی منتشر شده رجانیوزنظرات مرتبط با انواع احساس تکلیف؛ از مزمن و پیمانکاری تا پسته‌ای و کاذب!

 1. Thumb up 0 Thumb down 0

  باسلام
  من که هر نظری میدهم شما می گوید این نظر قبلا ن داده شده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • پربیننده‌ترین‌ها

 • آخرین مطالب

 • «نمک‎سنجی»

  چطوری هوای تهران پاک خواهد شد؟

  نمایش نتیجه

  Loading ... Loading ...
 • دیگر رسانه ها

 • خبرنامه

  نمک نیوز را در ایمیل خود دریافت کنید

 •